Kočičky


Hlaďte kočky, prodloužíte jim (i sobě) životy.

Když pohladíte kočku (myšleno čtyřnohou ;-), tak začne spokojeně příst. Ale proč? No protože, hmm, protože to kočky prostě tak dělají odjakživa a dávají tak najevo svou dobrou náladu. Kdo by nad takovou obyčejnou záležitostí dumal, co?


Kočka - klikněte pro zobrazení detailuProtože lidé jsou - podobně jako kočky - tvorové zvídaví a zvědaví, tak začali bádat i nad tím jak a proč opravdu kočky vrní. A došli k překvapivým výsledkům.Onen nezaměnitelný zvuk, kterému říkáme vrnění, kočkovité šelmy vyluzují pomocí stahů hrtanových a bráničních svalů. Vzniká tak pravidelný zvuk o frekvenci 25 - 150 Hertzů. Bylo zjištěno, že právě tato poměrně hluboká frekvence je mimořádně prospěšná všem živým organismům.

A právě vrnění slouží kočce jako ideální posilovna a příruční lékárna dohromady! To ovšem vzbuzuje další zajímavé asociace. Je i široká řada lidí, kteří také potřebují hojně zpevňovat kosti, posilovat svaly, rychle hojit rány. Samozřejmě nemocní dlouhodobě upoutaní na lůžko. Nedostatek, a někdy až neschopnost pohybu může být pro lidské tělo nebezpečná. Staří lidé nebo lidé po náročných operacích. Ale podobnými problémy trpí naopak i dokonale zdraví lidé pod nejlepší možnou zdravotní péčí. Kosmonauti, kteří stráví delší dobu ve stavu beztíže na tom bývají po návratu podobně jako výše zmínění pacienti. Už je sice pryč doba ze začátků kosmonautiky, kdy se po návratu na Zem ani neudrželi na svých nohách, ale řídnutí kostí a ochabování svalstva bude problém v minimální gravitaci vždy.

Současná věda ale už právě díky obyčejným Mourkům a Micinkám zda se jedno z možných řešení našla. Stačí, když se lidé naučí vrnět. Nebo si alespoň každý den najdou chvíli času, vzít si na klín kočku a počkat si dokud nezačne vrnět kočka za ně. Nízké frekvence se se přenáší z kočičího těla i na lidské, takže tím že vaše oblíbená kočka vrní vlastně zlepšuje zdravotní stav obou. Třeba časem budou kočky s kosmonautickým výcvikem a stanou se i součástí vybavení nemocnic. Psů se už jako terapeutického nástroje využívá dávno.

Kdo ví, třeba to všechno kočka ví a právě proto vrní nejradši na klíně u svého oblíbeného páníčka. Jak říká jedna reklama - kočky samy vědí co je pro ně dobré - a to aby jim dlouho vydržel jejich živitel pro ně určitě dobré je.

Já si dám  "kočku" !Vytvořeno pomocí Mozello - nejsnadnějšího nástroje na tworbu webů na světě.

 .